معرفی بهترین برنامه های تست سرعت اینترنت در اندروید

آگاهی از سرعت واقعی اینترنت می‌تواند ما را در عیب‌یابی بهتر سیستم و تجهیزات اتصال به شبکه جهانی یاری کند. برای این کار نیز روش‌های مختلفی ارائه شده که یکی از بهترین راه‌ها، انجام تست سرعت اینترنت است. هرچند در اکثر مواقع بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرند و مشکل را بررسی کنند ولی حتما در نظر داشته باشید که شرکت ISP در بیشتر مواقع شما را به یک وب سایت تست سرعت اینترنت که توسط خود شرکت ساخته شده است ارجاع می‌دهد. این سایت‌ها معمولاً سرعت بارگیری و بارگذاری را بیشتر از حالت عادی نشان می‌دهند. بنابراین بهترین راه حل برای تست سرعت اینترنت، استفاده از سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌باشد. در این مطلب قصد داریم با 5 برنامه کاربردی تست سرعت اینترنت در اندروید آشنا شویم. با دیجی رو همراه باشید.

1.برنامه Fast Speed Test

برنامه Fast Speed Test، توسط شرکت نتفلیکس (Netflix) جهت انجام تست سرعت اینترنت به کاربران ارائه شده است. استفاده از این برنامه بسیار ساده بوده و برای همگان میسر است. برنامه Fast Speed Test، سرعت اتصال به اینترنت را بررسی می‌کند و نتیجه را به شما نشان می‌دهد.

 

 

برنامه Fast Speed Test

شما می‌توانید با زدن دکمه “Show More Info” ، تمام اطلاعات مرتبط با اتصال اینترنت خود مانند تأخیر در بارگذاری، سرعت بارگذاری، اطلاعات مشتری، سرورهای مورد استفاده و آدرس IP را ببینید. همچنین می‌توانید نتایج بررسی سرعت اینترنت را در تاریخچه برنامه ذخیره نمایید.

 

از جمله نقاط مثبت این برنامه می‌توان به استفاده آسان، حجم کم برنامه و نبود تبلیغات اشاره کرد. البته بسیاری از کاربران، نداشتن قدرت انتخاب دستی سرور تست سرعت و تمرکز زیاد این برنامه بر روی سرعت بارگیری را از جمله نقاط ضعف آن می‌دانند.

لینک دانلود Fast Speed Test از گوگل پلی

2.  برنامه SpeedTest

یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای تست سرعت اینترنت در سراسر جهان، برنامه SpeedTest از شرکت Ookla است. محیط این برنامه شبیه وب‌سایت آن طراحی شده و با استفاده از آن می‌توانید تست پینگ، سرعت بارگیری، بارگذاری، تست سرعت از سرورهای مختلف، نمودار زمان اتصال مداوم و … را مشاهده کنید.

برنامه Ookla

از جمله نقاط مثبت برنامه SpeedTest، استفاده آسان، نمایش اطلاعات دقیق و گزینه تست سرعت از سرور دیگر و … می‌باشد. اگرچه وجود تبلیغات زیاد و نمایش اطلاعات دقیق و جزئی برای بسیاری از کاربران آزاردهنده و طاقت فرسا است ولی همان‌طور که گفتیم این برنامه یکی از بهترین برنامه‌های کاربردی جهت تست سرعت اینترنت می‌باشد.

لینک دانلود SpeedTest از گوگل پلی

3. برنامه SpeedTest Master

یکی دیگر از برنامه‌های قدرتمند و پرکاربرد تست سرعت اینترنت که برای دستگاه‌های اندرویدی ساخته شده، برنامه SpeedTest Master می‌باشد. این برنامه علاوه بر امکان تست سرعت اینترنت، دارای ردیاب وای-فای، تست پینگ، نمایش قدرت سیگنال وای-فای، تجزیه و تحلیل کانال وای-فای و مصرف داده است.

جهت انجام تست سریع سرعت، برنامه را باز کنید و دکمه Start را فشار دهید. پس از اتمام تست، جزئیاتی مانند سرعت بارگذاری/ بارگیری، پینگ و …. نشان داده خواهد شد. البته بعد از هربار انجام تست سرعت، تبلیغاتی بر روی صفحه نمایش گوشی نشان داده خواهد شد.

speedtest-masterبرنامه

هرچند بسیاری از کاربران به خاطر تبلیغات زیاد و انجام محدود تست توسط نسخه رایگان، ناراضی هستند ولی با این وجود استفاده آسان و نمایش دقیق و کامل اطلاعات، بسیاری از کاربران را مجذوب خود کرده است.

لینک دانلود SpeedTest Master از گوگل پلی

4. برنامه Simple Speedcheck

برنامه Simple Speedcheck یکی دیگر از برنامه های تست سرعت اینترنت است که نتایج دقیقی را ارائه می‌دهد. این برنامه اطلاعات مربوط به سرعت اینترنت شما و قدرت سیگنال وای-فای متصل را به طور کامل بر روی نمودار نشان خواهد داد.

همچنین این برنامه کلیه تست‌های سرعتی که قبلا انجام داده‌اید، ذخیره می‌کند تا بعداً بتوانید آن‌ها را مورد بررسی دوباره قرار دهید. با اینکه این برنامه به صورت رایگان نیز قابل استفاده است اما در نسخه رایگان تبلیغات نسبتاً زیادی وجود دارد و باید با این موضوع کنار بیایید.

برنامه Simple Speedcheck

ازجمله ویژگی‌های مثبت این برنامه نشان دادن نتایج دقیق و نمودارهای متنوع و رنگی است. هرچند بسیاری از کاربران از وجود تبلیغات زیاد و اجرای این برنامه در پس زمینه سیستم عامل اندروید ناراضی هستند.

لینک دانلود Simple Speedcheck از گوگل پلی

5. برنامه Meteor

Meteor یک برنامه تست سرعت رایگان است که اطلاعاتی مانند سرعت بارگذاری/ بارگیری و پینگ را به شما نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید این تست را در چندین مکان مانند محل کار، خانه و … به صورت جداگانه انجام دهید و نتایج را مقایسه کنید.

برنامه Meteor

در این برنامه هیچ گونه تبلیغاتی نشان داده نمی‌شود و بسیاری از کاربران از استفاده ساده و نمایش اطلاعات دقیق در آن راضی هستند.

لینک دانلود Meteor از گوگل پلی

در پایان به این نکته توجه نمایید که استفاده از این برنامه‌ها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و شما می‌توانید به راحتی از هرکدام از آن‌ها که مایل بودید، برای نمایش سرعت اینترنت خود استفاده کنید.

مجله اینترنتی اپلیکیشن من

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

معرفی بهترین اپ‌ها برای شناسایی آهنگ در اندروید

تا به حال چند بار برایتان پیش آمده که آهنگی را بشنوید اما اسم آهنگ …